Aktualności

19 września 2013 07:15 | Aktualności

Zapraszamy na "Cielesne migracje"

9 i 10 listopada, 16 i 17 listopada | weekend | 16:00-18:00

Studio Tańca ETNOBALANS, ul. Wielka 19/7 (I piętro), Poznań             

„(…) jednostki są w swych zachowaniach zdominowane przez złożone hierarchie sprzęgających rytmów. Co więcej, te same sprzęgające rytmy są porównywalne do podstawowych tematów w zapisie symfonii, do zwornika w procesach interpersonalnych pomiędzy kolegami, współpracownikami i organizacjami wszelkiego typu na poziomie interpersonalnym, zarówno w obrębie jednej kultury, jak i na skrzyżowaniu kultur.(…)”

Hall, Edward T.,(1999),Taniec Życia, Warszawskie Wydawnictwo Literackie MUZA SA, Warszawa, s.172

Zapraszamy na cykl czterech warsztatów, których podstawą jest praca ze świadomością ciała, improwizacją tańca i ruchu. Ideą warsztatów jest współdziałanie i współbycie w przestrzeni, w której różnorodność – również kulturowa i etniczna – może wzbogacać twórczą wymianę, inspirować, zaciekawiać. Oprócz dobrej zabawy, chcemy zaprosić Was także do odkrywania, doświadczania i eksploracji ruchu oraz cielesnej refleksji nad szeroko rozumianym pojęciem migracji. Poszukamy zarówno własnej, jak i wspólnej przestrzeni, indywidualnego i zbiorowego rytmu. Spróbujemy ucieleśnić synchronię, poszukać integracji i dopasowania, respektując jednocześnie granice swoje i innych. Warsztaty są swoistym eksperymentem. Zapraszamy do jego współtworzenia!

Nie musisz mieć żadnego wcześniejszego doświadczenia z ruchem i tańcem, wystarczy otwartość na nowe doświadczenia i pozytywne nastawienieJ

 

Udział w spotkaniach jest bezpłatny!

 

Ważne informacje

Zapisy: Spotkania mają charakter otwarty, jednak ze względu na ograniczoną ilość miejsc, obowiązują zapisy! Prosimy o wypełnienie krótkiego formularza zgłoszeniowego i wysłanie go na adres: etnointegracja@gmail.com z dopiskiem „Cielesne Migracje” w tytule. W przypadku wolnych miejsc, istnieje możliwość spontanicznego przyłączenia się do spotkaniaJ

Język:

Zajęcia będą się odbywały w języku polskim i/lub angielskim, w zależności od potrzeb.

Zasady:

Uczestnictwo w warsztatach „Cielesne Migracje” jest równoznaczne ze zgodą uczestników na fotografowanie i filmowanie warsztatów oraz wykorzystanie zdjęć i materiałów – w tym zawierających wizerunki uczestników – w relacjach z wydarzeń oraz wszelkich materiałach promocyjnych w ramach realizacji programu „Etno-integracje”, realizowanego przez Stowarzyszenie Antropologów Kultury „ETNOSFERA”.  Zapis dotyczący ww. zgody znajduje się w formularzu zgłoszeniowym.

Przeczytano: 2840 razy. Wydrukuj|Do góry