Stowarzyszenie Antropologów Kultury Etnosfera
http://etnosfera.org.pl

21 września 2013 12:33 | Aktualności

Warsztaty Bębniarskie

30 października, 6, 13 i 20 listopada | środy | 17:00-19:00

Meskalina, Stary Rynek 6, Poznań  

 

Zapraszamy na cykl czterech warsztatów bębniarskich, podczas których można będzie poznać podstawowe zasady związane z grą na tym instrumencie. Prowadzący nauczą jak prawidłowo wydobywać dźwięk z bębna,  przedstawią informacje związane z przestrzenią muzyczną, odnajdywaniu się w niej i pulsowaniu, oraz nauczą grania w zespole konkretnych rytmów. Dzięki wspólnemu muzykowaniu, każdy doświadczy, jak ważną częścią zespołu jest pojedyncza osoba, oraz jak wpływa na całość. W końcu rytm stanie się językiem zastępując komunikat słowny i tworząc konkretny przekaz.

 

Oczywiście będzie to wspólna zabawa, zabawa muzyką, a także integracja i odczuwanie pozostałych współgrających, a zarazem wspaniałe doświadczenie, przede wszystkim dla tych, którzy nigdy nie mieli styczności z bębnami i grą w zespole, jak również dla grających już sympatyków rytmu.

 

Planowana kulminacja warsztatów to występ całej grupy warsztatowej podczas imprezy wieńczącej „Etno-integracje” (22 listopada, Cafe Glosna).

 

Udział w spotkaniach jest bezpłatny!

 

Ważne informacje

Zapisy: Spotkania mają charakter otwarty, jednak ze względu na ograniczoną ilość miejsc, obowiązują zapisy! Prosimy o wypełnienie krótkiego formularza zgłoszeniowego i wysłanie go na adres: etnointegracja@gmail.com z dopiskiem „Warsztaty bębniarskie” w tytule.
W przypadku wolnych miejsc, istnieje możliwość spontanicznego przyłączenia się do spotkaniaJ

Język:

Zajęcia będą się odbywały w języku polskim i/lub angielskim, w zależności od potrzeb.

Zasady:

Uczestnictwo w warsztatach bębniarskich jest równoznaczny ze zgodą uczestników na fotografowanie i filmowanie warsztatów oraz wykorzystanie zdjęć i materiałów – w tym zawierających wizerunki uczestników – w relacjach z wydarzeń oraz wszelkich materiałach promocyjnych w ramach realizacji programu „Etno-integracje”, realizowanego przez Stowarzyszenie Antropologów Kultury „ETNOSFERA”.  Zapis dotyczący ww. zgody znajduje się w formularzu zgłoszeniowym

 

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie mogą być utożsamiane z oficjalnym stanowiskiem Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

Projekt współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego

Presented content lays out the views of the project’s executioner and cannot be identified with official standpoint of the Wielkopolska Province Government.

The project is co-funded by the Wielkopolska Province Government.

Załączniki:

formularz_zgloszeniowy_etnointegracje_warsztaty_bebniarskie.doc [387 KB]

appliaction_form_etnointegracje_drum_workshops_2013.doc [384 KB]

warsztaty_bebniarskie_2013_eng.doc [378 KB]

warsztaty_bebniarskie_2013_de.doc [373 KB]

warsztaty_bebniarskie_2013_fr.doc [382.5 KB]

warsztaty_bebniarskie_2013_hiszp.doc [378.5 KB]

warsztaty_bebniarskie_2013_ru.doc [375.5 KB]